3.777x Okundu 25x abone oldu Baskı 26/22 02.07.2022 Afşinin Sesi Şimdi Kaydol

ŞAMPİYONLUK- VE 3. LÜK İÇİN MÜTHİŞ M...

Arkadaşlar ve aynı ligde mücadele ettiğimiz ligdaşlar. Uzun yıllar sonra mayıs ayında döndüğüm bu oyunda bugün ŞAMPİYONLUĞUMU ilan ettim.

12.07.2011 Türkiye 1. Ligi 4 En son 1. Ligde mücadele ettiğim yıl. İNŞALLAH tekrar 1. lige çıktım. Son bir maç kaldı ligimin bitmesine.

Benim Şampiyonluğumdan daha önemli olan. BeŞiKtAş674 Takımı ile beraber 1. Lige çıkacak takımın kim olacağı.
3. ve 4. sıradaki takımların ( gseroğlu spor, güneyspor ) 80'ar puanı var.

Ve son maçlarını kendi aralarında gseroğlu spor takımın evinde oynayacaklar. Resimlerdede görüleceği üzere ilk maçı güneyspor takımı evinde 1-0 kazanmıştı. Yarin müthiş mücadele bizi bekliyor İNŞALLAH.


TÜRKİYE 2. LİG 6 33. HAFTA PUAN DURUMUTÜRKİYE 2. LİG 6 17. HAFTA MAÇ SONUÇLARI


TÜRKİYE 2. LİG 6 34. HAFTA MAÇ FİKSTÜRÜ
Önceligle aynı ligde mücadele ettiğimiztüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Oyunda ve Özelliklede gerçek yaşamda başarılar diliyorum.
Güzel ve zevkli bir sezon geçirdik son maç yarin İnşAllah. Açıkca söylemek gerekirse benim adıma sezon başında küçük bir ihtimaldi, uzun yıllar sonra henüz yeni çıktığım 2. Lig A da ilk sezon çıkma umudum yokken, ve aldığım 3 yenilgi şuan ilk 4te olan diğer 3 takıma karşı olunca umutlar iyice kısmen tükenmişti. Ama Devre arası transferlerle ŞAMPİYONLUĞU göğüsledik.
Tüm herkese teşekkür ediyorum Tüm Futbolcup ailesine, keyifli oyunlar diliyorum.
Devamını Oku

Yasin Kadir Ayhan; KİM BU GİZEMLİ KİŞİ

Öncelikle Senden Oyuncu istemiyorum. FO nun yerine verecek olduğun KL yi.

KİM BU; İlk başta sürekli tekrarladığın YENİ DOSTLARIM, Bugünkü makalende ise SAMİMİ OLDUĞUMUZ KİŞİ. Söylede bende bileyim. Hala açıklamadın. Yoksa niyetin mi başka. Beni gerçekten KARDEŞİN-SIRDAŞIN gibi görüyorsan, İlk önce bu durumu bana sorardın. Daha öncede dediğim gibi DOĞRUYSA DOĞRU- YALANSA YALAN derdim. Bu sana söylendiğinde ilk başta bana sorup söyleseydin SAMİMİ olduğuna inanırdım.
Ben kimseye makalende yazdığın şu ifadeyi söylemedim;

Fazla uzatmayacağım. KİM BU GİZEMLİ KİŞİ AÇIKLA ARTIK. Takımını kapatmış olsanda, bir şekilde oyunda olup bitenleri takip edeceksin, yazılan makaleleri görüp okuyacaksın. Böyle tahmin ediyorum.
Devamını Oku

KÜFÜR ETMEK ACİZLİKTİR

"Ey îmân edenler! Bir topluluk, (başka) bir toplulukla alay etmesin; olur ki (onlar), kendilerinden daha hayırlı olabilirler! Birtakım kadınlar da (başka) kadınlarla (alay etmesinler)! Belki (onlar da) kendilerinden daha hayırlıdırlar. Kendinizi (birbirinizi) de ayıplamayın ve birbirinizi (kötü) lâkablar ile çağırmayın! Îmandan sonra fâsıklık ismi (günahla anılmak), ne kötüdür! Artık kim (bu kötü amelinden vazgeçerek) tevbe etmezse, işte onlar zâlimlerin ta kendileridir!" (Hucurat, 11)
İbn Abbas, Hucurât suresinin 11. ayetini izah ederken "Bir kısmınız bir kısmınıza dil uzatmasın. Muhakkak Allah, çirkin söz kaçıranı, kasden çirkin söz söylemeye yelteneni sevmez" demiştir. (Edebü'l-Müfred, I, 344)İbnu Mes'ud (ra) anlatıyor: "Resulullah (asm) buyurdular ki:
"Mü'min ne ta'n edici, ne lanet edici, ne kaba ve çirkin sözlü, ne de hayasızdır." (Tirmizî, Birr 48, (1978)Bunlarda Millete ettiğin küfür, ve bana yaptığın hakaretler için. Şimdi deme BANA ADAM DEĞİLSİN, KİMİN ADİ OLDUĞU BELLİ FELAN DEDİN DİYE. BEN SENİN DEDİKLERİNİ SANA İADE ETTİM.
Devamını Oku

HAİNİN KİM OLDUĞU AÇIK VE NET

İlk olarak KraLReCe(Yasin, Diyarbakır Spor) Bende Sana HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Senin ÖZÜR dileyip ERDEMLİK göstermeni bekledim ama yanılmışım.


Asıl ben senin ŞEREF(!)İNİ, ADAM(!)LIĞINI GÖRDÜM.
Şu açıklamananda çoçukca ve basit:"SANA ARAMIZDA KIRIKLIK KALMASIN DİYE ENGEL ATTIM SENİ ÜZMEMEK İÇİN AMA HEP BOŞ"


Hem aramıza KIRGINLIK sok, bana HAKARET et ondan sonra BENİ ENGELLE, sonra yukardaki açıklamanı yap. Kırıklık kalmasın, Üzmemek için yapıyorsan hakaret etmiceksin, ADAM(!) gibi çıkıp(AMA NERDE) sen ŞUNLARA, ŞUNLARI ŞUNLARI DEMİŞSİN, doğrumu diceksin varsa bir durum bende sana diyeceğim, DOĞRUYSA, DOĞRU- YALANSA, YALAN. Ama sen HAKARET ETMEYİ( KENDİNE YAKIŞANI YAPTIN). Hakaret edip ENGELLEMEK ADAM(!)LIĞA SIĞMAZ.


Benim senin söylediğin gibi, arkandan konuşup seni çekiştirdiğim YENİ BİR DOSTUM, DOSTLARIM YOK Bunu bil. Hala Kime Ne Demişim Cevabında YOK
Hainliği(HER MANADA) ve Adiliği Kimin Yaptığı Gayet Açık ve Net. BİRÇOK KİŞİYE.


Bir önceki makalemden sonra bir kaç kişi mesaj attı ve yaptıklarını açıkladılar.
Şu konuda hak verdim sana; HERKESE ADAMLIK DERSİ verilmez.


Hani KARDEŞ diyorsun ya İlk başta KARDEŞ dediğine SENİN YAPTIĞIN YAPILMAZ. Sen nasıl KARDEŞ diyorsan bende ABİ dedim. Ama beni yanılttın, çevreden duyduklarıma canlı şahit olunca aklımda şüphe kalmadı zaten, yanıldığımı sana saygı duymamam gerektiğini anladım.

SENİN SÖZÜN ADAM OLANLARA DEĞİL HER ZAMAN SENİN YANINDA OLANLARA. SENİN KARŞINA ÇIKIP BİR YANLIŞ YAPTIĞINDA BUNU SANA SÖYLEMEYE CESARET EDEMEYENLERE.
O YÜZDEN SÖZ BENDE NAMUSTUR ADAM OLANLARA DEME.
ŞİMDİ GELELİM BAZI PAYLAŞACAKLARIMA

BUNLARI NORMALDE PAYLAŞMİCAKTIM AMA HEM SENİN DEVAM EDEN TUTUMUN, HEM ETRAFTA SENİN HAKKINDA DUYDUĞUM ŞİKAYETLER HEMDE SENİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRMEMİ SAĞLADIN. ABİLİK TASLAYARAK, MİLLETE YARDIM EDEREK SONRADAN YARDIM ETTİKLERİNE NELER YAPTIĞINI DUYDUKTAN SONRA PAYLAŞMA GEREĞİ DUYDUM.
Hasebinin takımı çalınmış bunu yapacağını bana söylemiştin. Hasebiye ben senin abinim neden yapayım demişsin.
Hasebi bana mesaj attığında belki takımını çalımıştır bişi diyemem ama sen benim gözümde ikili oynayan birisin dedim. İki tarafada yaranmaya çalışan biri. YANİ Tasvip etmediğim bir durum olursa AÇIK AÇIK söylerim.
Bu resimi daha önce paylaşmıştım. Üstünü karaladığım kısmıda artık açık şekilde yayınlıyorum.
SEN SADECE HERŞEYİN DOĞRUSUNU KENDİNİN BİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSUN AMA YANILIYORSUN. BENİMDE BELLİ BİR HAYAT TECRÜBEM VAR. YAZILANLARI VE YAŞANALARI ANALİZ EDEBİLİYORUM ÇOK ŞÜKÜR. KİMSENİNDE GAZINA GELMEDEN, DOĞRU BİLİDİĞİM ŞEYLERİ AÇIK AÇIK SÖYLERİM. BEN BİRİNE BİRŞEY DEMİŞŞSEM İDDİA ETTİĞİN GİBİ, BUNU ÖNCELİKLE SENİN YÜZÜNE DEMİŞİMDİR. SANA AYRI BAŞKASINA AYRI KONUŞMAM ALLAHIN İZNİYLE.( SENİN DIŞINDAKİ TÜM İNSANLARADA).

Devamını Oku

ADAM OLMAK YAŞTA DEĞİL, BAŞTADIR, YÜRE...

SENİN KONUŞMALARINA BAKARAK GERÇEKDEN DÜRÜST GÜVENİLİR ADAM GİBİ ADAM SANMIŞTIM AMA YANILMIŞIM. FARKLI KİŞİLERE YAPTIKLARINI ÖĞRENİNCE.


Sana son kez abi diyorum. Oyuna yıllar sonra dönüş yapmıştım mayıs ayında. İlk tanıştığım insanlardan biriydin. Büyüğümsün diye saygı gösterip abi dedim. Artık değilsin.

Öncelikle yaptığın yardımlara nankörlük yapmam.
Ama sen yaptığını başa kalkarsan, sana adam demem.
Senden daha fazla yardım edip, lafını etmeyenler var.
İşte ben bunlara derim adam gibi adam.


Şimdi hakaret dolu mesajlar atıp, daha sonra engellemek sana hiç yakışmadı.Sonunda SEVGİ ve SAYGI kalmayacak diyorsun ama en başta bunu sen yok ettin zaten.

Sevgili peygamberimiz, “Mümin çok kınayan, çok lanet eden, hayâsız, pis ve çirkin konuşan kimse değildir.” (Tirmizi, Birr, 48.) buyurarak, kötü söz ve hakaretin, mümine yakışan bir özellik olmadığını vurgulamış, böylece, “elinden ve dilinden diğer insanların salim olduğu” (Buhârî, Rikâk, 26.) şeklinde ifade ettiği mümin tanımına da açıklık getirmiştir.


Tutturmuşsun YENİ DOSTLAR deyip duruyorsun. Kimmiş bu YENİ DOSTLAR. Ben ne demişimde seni kime kötülemişim diyorup. Cevap yok, hakaret var. Sana yakıştığı gibi davranmak var. Ben bu oyunda samimi olduğum 3,4 kişi var. Onlarlada senle tanıştığım dönemlerde tanıştım. Yani senin dediğin gibi YENİ DOSTLAR yok.

SÖZ VERİP SÖZÜNDE DURMAYAN BİRİSİN

Şimdi yavaş yavaş asıl meseleye gelelim. Sen hala anlamadın mesele sadece bir oyuncu alıp- verme meselesi değil. Farkında değilsin. Mesele oyuncudan çok senin SÖZ verip tutmaman. Sadece oyuncu için değil, sırayla geliyor hepsi.

Öncelikle ben sana abi(!) bana FO lazım ayarlıya bilir misin dedim: Sende belli bir zaman sonra bende FO var, gençlikten çıksın sana vereceğim dedin. Oyuncunun gençlikten çıkma süresi geldi, ben sana mesaj atmasam senden ses çıkmayacak. Mesaj attım onu sana vermeyeceğim bana lazım dedin.Belli bir süre sonra,onu ben kullanacağım sana 30 milyon vereceğim sen kendin al dedin. Bu iyiliğin karşısındada tamam dedim Oyuncu pazarda vardı, ama sen verdiğin SÖZÜ yine yerine getirmedin. Hani söz sende şereftiya. Bunu sana hatırlattıktan sonra ikimizin arası o kadar iyiyken, birden hakaretli mesajlar atmaya başladın. Bir anda beni sildin, değerim sıfırlanmış. Ama sen çoktan silinmiştin ve değerin eksilerdeydi..Malum olaylar yaşandıktan sonra, makale yazıp, oyuncuları satıp tüm parayı turnuva kurup tüm dostlarımı dağıtıp oyunu bırakacağım dedin. Ben sana eğer sen haklıysan, meydanı onlara bırakma dedikçe, sen kesin bırakacağım felan diyordun ama. Ama sonra bundanda çark ettin. Ben OYUNU BIRAKIRSAM TURNUVA YAPACAĞIM DEMEYE BAŞLADIN. SÖZÜNÜN ERİ OLMAMAN sözünü tutmaman burda da var. BU RESİMDEKİ İKİ NOKTA ARASI SENİN MAKALENDEN ALINTI
Hani diyorsunya o kadar zarar etttim halden anlaman gerekir felan diye. Sen malum olaylar yaşandıktan sonra en az 20 oyuncuyu satılığa çıkardın. Turnuva yapacağım dediğğin zaman bana turnuvayı kaçar milyonluk yapacağını söyledin, elindeki para miktarını söyledin.
Uzun lafın kısası daha çok şey var. Ayrıca yapacağım dediğin daha bir çok şeyi yapmadın. Sen SÖZ bende ŞEREFTİR deyip Sözünü çiğneyen birisin artık. Gözümde zerre kadar değerin kalmadı. Heleki asılsız suçlamalarla ve söyledğin hakaretler sonrasında. Kem söz sahibine ayittir bunu da unutma. Ne demişler atalarımız dost acı söyler.
Devamını Oku

TÜRKİYE 2. LİG A GRUP 6

Uzun yıllar sonra döndüğüm bu oyunda iki sezonun sonunda TÜRKİYE 2. Lig A Grup 6 da mücadeleye inşAllah yarin başlıyoruz. Aynı grupta mücadele edeceğimiz tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Keyifli bir sezon olur İnşAllah. Centilmence ve dostluk, muhabbet içinde bir lig geçirmek dileklerimle. Keyifli Oyunlar. Allaha emanet olun. Hayra Kalın.
Devamını Oku