296x Okundu 0x abone oldu Baskı 46/19 11.11.2019 HSV Denizlispor Şimdi Kaydol

HSV Denizlispor'den Profil

Pep Mustafiola
 • Menajer: Pep Mustafiola
 • Cinsiyet: Erkek
 • Yaş:23
 • Kuruluş: 07.03.2018 de
 • Memleketi: Denizli
 • Takım Gücü: 695

  Puan Durumu

  Bu lig için puan durumu yok

  Son Gazete Metni

  TRANSFER POLİTİKASI
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Kulüp Gazetesini Oku

  Giriş bilgisi


  HSV DENIZLISPOR

  1966 - 2018

  52 yıllık varoluş tarihi boyunca, kulübün kurucusu Mustafa Bakan HSV Denizlispor’a itici güç olmuştur.

  1966 yılında Denizli’de yaşayan bir grup genç tarafından kurulan HSV Denizlispor, tüm Avrupa’da futbola ve diğer İngiliz sporlarına karşı ilginin artmasının bir sonucuydu. Böylesine bir geçmiş, kulübün birden çok spor alanına odaklanmasına, kültürlerarası bir kimliğin oluşması ile derin bir Denizlispor bağlılığının ortaya çıkmasına yol açtı.

  Kulübün kuruluşu, Türk halkının spor dallarıyla ilgilenmeye başladığı yıllarda gerçekleşti; bu sosyal ortam ve Türkiye’nin kendine özgü kültürü, modern serbest zaman aktivitesi kapsamında yeni bir modelin ortaya çıkmasına neden oldu.

  Kulüp kurucusu Mustafa Bakan, kulübün ilk 25 yılında ilham kaynağı ve itici gücü oldu. Mustafa’nın HSV Denizlispor’a bağlılığı, farklı dönemlerde üstlendiği futbol oyunculuğu, yöneticilik ve başkanlık görevlerinden daha fazlasıydı.

  Kulüp, hızlı bir şekilde büyüme kaydetti. 1966’da 156 olan üye sayısı on yıldan kısa bir sürede 3973’e yükseldi. Bu dönemde, Denizlispor nasıl bir futbol kulübü olmak istediğini belirlemeye yönelik sağlam temeller attı. 1966'da bir grup arkadaşın hayalini kurduğu bir rüyanın ötesinde artık bu kulübün başka bir hedefi vardı; Camiada kalıcı olmak!