7.739x Okundu 94x abone oldu Baskı 26/22 02.07.2022 Futbolcup Resmi Gazete Şimdi Kaydol

Taraftar Store - Büfe Fiyatları

Taraftar Store ve Büfe fiyatları bu şekil uygundur.


Devamını Oku

Jenerasyon ilk 11

Merhaba arkadaşlar son zamanlarda oyunda tuhaf garip durumla karşılaşıyoruz. Özellikle chatte karşılaşıyorum. Tabiki isim vermiyorum ama genelde Süper ligde kadrosuyla en az 3-4 sezon ilk 6 ya oynayan klupler iyi bir jenerasyon (doğru ilk 11) kuran kişilerdir.
Mümkün olduğunca menejerlere de anlatıyoruz ama elbette herkesin kendi verdiği emek söz konusu fikirlerine karışamayız.

Neden jenerasyon ilk 11 oluşturmak lazım ?

Sebebi aslında çok basit . Her sezon 2-3 oyuncu emekli verip tam gücünüz yükselirken tekrar güç kaybetmek yerine tek seferde gücünüzün zirvesine ulaşması demek. Böyle olunca devamlı transfer yapma gereği de duymazsınız bu süreçte para birikimi yaparsınız . jenerasyon ilk 11 niz emekli olduğunda tekrar yapılanmaya giderken bu süreçteki birikiminiz etkili olur.

Şu an zaten sistem herkese 7 genç veriyor . Klupler için kısa vadede iyi bişey ancak uzun vadede kötü. Takımlar bu sefer oyunda hareket yok oyuncu satamıyoruz diyor. Aslında mantıklı düşündüğünüzde sebebi çok açık. Kendi oyuncusunu yetiştiren biri çok fazla transfere ihtiyaç duymuyor.

Birde geçenlerde chatte yine rastladığım bir durum 30-31 yaşında jenerasyonu olan klupler kendilerinden daha güçlüler var diye jenerasyonu satıp tekrar yapılanmaya gideyim diyor . Ama senden güçlü olanların da kadroları emekli olacak Belki senin jenerasyonun da 35-36 yaşında ilk 3 e oynayacak . Bilemezsin. Kadroyu satıp tekrar oluşuma girmek nerden baksanız tekrar bi 8-9 ay kayıp. mevcut kadrolarınızla yürüyünn. Sonraki yapılanmanızı planlı oluşturun
Örnek bir resim hazırladım . Resime dikkatli bakarsanız 20 yaş bir ilk 11 . Kaleci +3 yaş büyük alabılırsınız . Doğru antreman verir ve 1 gün bile antreman kaçırmazsanız zaten her geçen gün daha iyi seviyeye geleceksiniz.

Şimdi diyeceksiniz sonuna kadar bu oyuncularla mı gidicem ?

Tabiki hayır . Örnek veriyorum 2 ay sonra oyuncular 22 yaşına geldi şu an 370 DD 20 yaş oyuncun 2 ay sonra 400 DD 22 oldu . Transfer pazarına 430 DD 22 düşmüş bu sefer onu almak için mücadele vericeksiniz örnek 20 M ye aldın bu sefer sendeki 400 DD ile işin kalmadı ucuz mucuz satıp paraya çevirceksin. Yani oyuncularınız 31 yaşına gelene kadar belirli nokta transferler yaparak gücünüzün yettiği en iyi seviyeye gelip 6 sezon anlaşmayı yapacaksınız. Oyuncularınız 37-38 yaşına kadar oynayacak


Sonuç Ne olur ?

Artık bundan sonrası sizin istikrarınıza bağlı. oyunun 2016 öncesini unutun o dönem oynayanların %30-40 ı bilinçli oynuyordu. İnce ayrıntıları bilenler hep kafaya oynadı diğerleri bir süre sonra oyunu bıraktı.

Şimdi herkes bilinçli. Herkes iyi takımlar oluşturuyor. Şampiyon olmak da kolay değil. Herkes şampiyon olacak diye bi kaide yok. ama Super ligde ilk 6 ya en az 3 sezon oynayacaksınız. Kim bilir belki de şampiyonluk ? Neden olmasın . Super ligde şu an 6 grup var . Bazı gruplar biraz daha rahat iken bazı gruplarda en az 3 şampiyon adayı oluyor. Herkesin kadroları emekli oluyor kimse zirvede kalıcı olmuyor. Şu an zirveye oynayanların yerinde bir süre sonra başkaları olacak.


Bi olay daha geçen bir dost klup 31 yaş oyuncularla alakalı bir sorundan bahsetti. Oyuncular 31 yaşında iken 32 olmadan önce genelde yaş atlama her ayın 5-10 u arasında değişiklik gösteriyor. En azından ayın 2-3 ü gibi 6 sezon anlaşın ki problem yaşamayın. İnsanız dalgınlık oluyor. Ben çok genç oyuncu da kaçırdım çok 6 yıllık sözleşme basmayı da unuttum geçmiş yıllarda.
Devamını Oku

ANTREMAN SAHASI SEVİYE 2 OLANLAR

Antreman sahanız seviye 2 olduğunda 6 tane grup olacak bunlara önce isim vermeniz gerekiyor.

Sonra Antreman planına tıklıyoruz ismi yazan grubun altına o antremanları dolduruyoruz.
Sonrasında ise Antreman gruplarına tıklıyorsunuz. Oyuncuların yemeleri gereken ilk antreman ne ise o gruba kayıtlıyorsunuz. Artık 6 grup olduğu için KL mevkisi oyuncularını Kaleci grubuna DI-DD-OD mevkisi oyuncularını İkili Mücadele grubuna OL-OR mevkili oyuncuları Dayanıklılık grubuna OH - FO mevkili oyuncuları koşmaya hazır grubuna seçip kaydediyorsunuz.
bu kadar basit. Yeni arkadaşları anlıyorum çözemiyorlar Daha iyi kavramanız için resimli paylaşmak istedik. İsteğimiz herkezin bunlarıo öğrenmesi.

Antreman sahanız 2 olduğu için şimdi Klup Yönetimi-Asistan lar tıklayın . Orda Eğitmen mevcut eğitmeni kovup 7 seviye alabılceksiniz. Her sezon 2 kez kursa yollama şansınız olacak aksatmayın. Asistan seviyeniz yükseldikçe oyuncuların güç. atlaması da hızlanacak.
Devamını Oku

2021-2022 Tahmin Etkinliği Final

Merhaba arkadaşlar

Süper Lig tahmin etkinliği 2021-2022 sezonunu tamamladık. Haftalık ödüller her ne kadar düşük olsa da maksat eğlence diyerek bu etkinliği başlattık. sonrasında sezon sonu her hafta kazanılan puanlara göre ekstra ödül verelim dedik. Genel olarak bir çok menejer mobilden oyuna girdiği için bu etkinliğe katılım gösteremedi buna rağmen başarılı bir etkinlik oldu. Katılım sağlayan arkadaşlara teşekkürler. İlk 20 de yer alan arkadaşlara da ödülleri 1-2 gün içinde yatırılacak. Özelden ilk 20 ye ulaşıldı.
Genel Puan Durumu

Devamını Oku

SÜPERLİG 38. HAFTA TAHMİN YARIŞMASI 202...

Merhaba değerli Futbolcup menajerleri bu haftaki tahmin yarışmasını başlatıyoruz. Herkesin tek bir tahmin hakkı vardır ve yapılan ilk tahminler geçerlidir. Yani yorumu düzenlemek yasaktır. Skoru doğru tahmin edenlerin kazanacağı puan 5 puandır. Skoru doğru tahmin edemeyip galip gelen tarafı doğru tahmin edenlerin kazanacağı puan ise 3 puandır.

Haftalık tahmin sonucunda puan eşitliği durumunda ilk tahmin yapılanlar sıralamada üstte yer alacaktır.

Her hafta ilk 10 sıralamaya girenler ödül alacaktır.Sezon sonu her hafta alınan puanlar toplanacak ve sıralamada ilk 15(+5 Bonus) de yer alanlara ekstra ödül verilecektir.

Antalyaspor - Galatasaray

Gaziantepspor - Rizespor

Altay - Kasımpaşa

Sivasspor - Kayserispor

Beşiktaş - Konyaspor

Malatyaspor - Fenerbahçe

Başakşehir - Trabzonspor

Karagümrük - Alanyaspor

Hatayspor - Giresunspor

Adana Demirspor - Göztepe

Maç skor tahminlerinizi yorum olarak atınız. MENAJER adınızı da yazmayı unutmayınız. Menajer adı yazılmayan tahminler "GEÇERSİZ" sayılacaktır 20.05.2022 20:00 tarihinden sonra yapılan yorumlar geçersiz sayılacaktır.

Tahmin Sayfasının Linki

https://board.playzo.de/index.php/Thread/111812-S%C3%9CPERL%C4%B0G-38-HAFTA-TAHM%C4%B0N-YARI%C5%9EMASI-2021-2022/?postID=1144269#post1144269
Genel Puan Durumu

[/b]
Devamını Oku

Futbolcup Server Bilgilendirme(ŞİKE)

Cümleten hayırlı günler arkadaşlar.

Hafta başında malesef üzücü bir haftanın makalesi ile karşılaştık. Yani bunlar ne ilk ne de son olacak. Bu oyun özel hayatımız dışında keyif almak için zaman geçirmek için oynadığımız bir menejerlik oyunu.

Malesef haftanın makalesinde paylaşımı yapan menejerin açık şekilde şikeyi ispat etmesi mecburen cezaları da beraberinde getirdi. Ne yazık ki dönemimizde sürekli MULTİ hesapları kapatıyoruz ara ara kontrollerde ancak ŞİKE bu kadar açık şekilde ilk kez başımıza geldi.

Olaylara karışan

Miraç Baran ( yılport samsun) adlı menajer 5 ay,
Velioğlu Spr (Kizilbel spr) adlı menajer ise 2022 yılı sonuna kadar
oyundan uzaklaştırılmıştır.

Şimdi şöyle bişey var ben istediğime yenilirim kimse karışamaz . Böyle bir yaklaşım var elbette istediğine yenilirsin ancak 2 takım ligde kalma mücadelesi verirken birine kasti yenilip birini yeniyorsan buna karışırız. Buna bizim karışmamız bile kötü bişey bunu kendiniz önce düşünmeniz gerek. Alt tarafı bir oyunda karşı tarafın emeğine göz dikiyorsun. Karekterli olalım . Elbette bu şike olayı son olmayacak ancak oyunda sayımız az diye bu şike olaylarına ceza verilmeyecek anlamına gelmez.

Liglerde iddaası olan takımlara karşı kasti yenilgi yapılmamalı . Buna dikkat edin. Bu mevzu da aralarındaki mailleri de yakaladık ama maile gerek yok zaten maç raporları herşeyi belli ediyor. Şike olaylarına yönetimde yer alan herhangi biri bile karışsa sesinizi duyurun.
Devamını Oku