21.02.2024 Futbolcup Manşetleri Şimdi Kaydol

ŞİFRE TÜZÜK

Değerli Futbolseverler Ve Taraftarlarımız Kulüp Tarihimizde İlk Defa Kupasız Geçen Bir Sezonu Tamamlamış Bulunuyoruz.Her Sezon Sonu Yapıldığı Gibi Bu Sezon Sonu Da Olağan Kongremizden Kesitleri Sizlerle Paylaşıyoruz.

Yönetim Kurulu Açılış Konuşması;


Saygıdeğer taraftarlarımız ve kulüp büyüklerimiz ; her sezon sonu yaptığımız gibi bu sezon da iç meselelerimizi , hedeflerimizi , icraatlerimizi ve futbolcup dünyasındaki geleceğimizi konuştuğumuz , tartıştığımız , münazara ettiğimiz bir kongremize daha hoşgeldiniz.

Bu sene kongre açılışımızı buruk yapıyoruz , zira ilk defa kupasız ve başarısız geçen bir sezonu kulüp tarihimizde geride bıraktık.Bu başarısız sezonun faturasını kime keseceğimizi ve faturanın nasıl ödeneceğine gelecek olursak.Karar bizim , karar sizin , karar hepimizin.

Devre arası toplantımızda değerli hocamız Fozcan ile yaptığımız görüşmeye istinaden icraatlerden , hedeflerden bahsetmeden sözü hocamıza devretmek istiyorum.

Teknik Direktörümüz Fozcan;

Tüm renktaşlara ,değerli kulüp emektarlarına ve sevdalılarına saygılarımı sunuyorum.

Evet başkanında dediği gibi çok kötü bir sezonu geride bıraktık.Hedefimiz bu sene de şampiyon olarak küme yükselmekti fakat hedefimizin çok uzağında kaldık.Oyun planımızın ve stilimizin lige uygun olmaması ligi 7. tamamlamamıza sebep oldu.Tek sorumlu var, benim.

Oyuncularım tamamen ne taktik verdiysem nasıl oynamalarını gerektiğini söylediysem öyle oynadılar.Devre arasında yönetim kurulu ile yaptığımız toplantıdan önce ilk yarıyı dokuzuncu tamamladık.Ligin 2. yarısında ise dördüncülüğe kadar yükseldik fakat son iki maçtan önce 3 oyuncumuzun cezalı duruma düşmesi ve 1 as oyuncumuzun sakatlanması ,averajın da etkisiyle 7.liğe kadar düştük.

Bunu neden anlatıyorum ; çünkü birşeylerin değişmesi için inanıp hamleler yaptığınızda gerçekten bir fark ortaya koyduğumuzun bilincinde olmanız gerekiyor. Hatırlarsanız kadromuzun TFF 2.ligde mücadele verecek kaliteye sahip olduğunu söylediğimde henüz Amatör ligindeydik.Oyuncularıma ve teknik heyetime olan inancım ve analiz çalışmalarımızın doğruluğu bugün gösterdiğimiz mücadele ile perçinlenmiş oldu.

Süper ligde mücadele edebilecek yeteneğe ve teknik güce de sahibiz fakat tecrübe ve mental yönetim kabiliyeti yeterliliği ancak bu sezon olduğu gibi yaşanarak kazanılıyor.Sizler bu sezonu boşa geçen başarısızlık olarak görebilirsiniz fakat oyuncularımla son maçtan sonra yaptığımız toplantıda da konuştuk; bu sezon öğrendiğimiz tecrübeyi şampiyon olarak tamamladığımız hiçbir sezondan öğrenemezdik.

Peki hocam bu süslü sözleri bırak ne öğrendik diye kafanızda soru işaretlerini tahmin edebiliyorum.Oyun sistemi anlamında size tek açıklayabileceğim ,oyunu kuralına göre oynamanın bu seviyelerde size hak ettiğiniz galibiyeti getirmeyeceğini öğrendik.Bu sanılmasınki biz tertemiz çizgimizden vazgeçeğiz asla.Biz bundan sonra her türlü kirli oyuna hazır olacağız.

Kulüp psikolojisi anlamında ise açık konuşalım rehavet ile başladık sezona.Her sene olduğu gibi takılmayız , kendi oyunumuzu oynarız ,icraatlerimizle aynı yoğunlukta devam ederiz sandık.Belkide onca yoğunluktan sonra herşeyin düzene oturması bizleri sarhoş etti fakat buradan yönetime de bir taş atıyorum.Süper lige çıkana kadar bizlere rahat uyku yok.

Transfer konusuna gelecek olursak piyasa rezalet ,inanılmaz fiyatlar isteniyor.Oyuncuyu transfer ederken her organına ayrı para ödüyoruz sanki.Kadromuzdan 3 oyuncumuz ile ayrılıkları konusunda anlaşmaya vardık.2 iç transfer ile sezona başlamak istiyoruz fakat inanılmaz paralar isteniyor.Bir kulüp ile görüşmelerimiz devam ediyor olumlu sonuçlanırsa ne mutlu.Bu transferlerimizi bu sezon için değil, tamamen süper lig projemiz kapsamında yaptığımızı bildirmek isterim.Ayrıca piyasaya tepki olarak kesinlikle giden oyuncularımızın hem aktif futbol hayatına zarar vermemek hem de değerli kulüplerimize yardımcı olmak adına mantıklı fiyatlara satışlarımızı yapacağız.

Tüm renktaşlara , emektarlara ve futbolcup sevdalılarına saygılar.Sınavlarla dolu lig yolunda adil duruşunuzun bozulmamasını , yolun sonundaki ışığın şampiyonluk olmasını diliyorum.

Menajerimizin Açıklamaları Sonrasında Yönetim Kurulu Başkanı 3. Vekili Kürsüye Çıktıktan Sonraki Konuşmaları,Kongre Alanını Gerdi.İşte O Açıklamalar;

Hocam edebiyatçı ol okuyalım , parti kur oy verelim.Ne güzel konuşuyor hocamız maşallah.Ama bunca gayrete rağmen sezonun 7. tamamlanmasını açıklayan net ve mantıklı bir sebep ,ben dediklerinizden çıkaramadım hocam.Oyun stilinden , taktiklerden ise neden erken müdahale etmeniz hocam? Rehavet? Biz yöneticiyiz transfer görüşmeleri yaparız, tesisleri geliştiririz,ticari anlaşmalar ile kulübün kasasına maddi gelir sokmaya çalışırız hocam,saydığım süreçteki hangi iş rehavet nedeniyle yapılamaz?

Söylediğiniz parametlerde bizi bağlayan bir durum yok , bu taş bize neden atıldı?Bizim atacağımız taşlar büyük , can acıtır hocam.Bu takım bu sene küme yükselecek güce sahip değil miydi? Sahip değilse neden transfer yapmadık? Neden bize şu mevkiye transfer gerek raporu gelmedi?

Devre arası toplantıda konuştuğumuz hedef 3.lükken sezon neden 7. tamamlandı?Hücum futbolu oynayacağız dediniz,devre arası toplantıdan sonraki 3 maç neden atağa değer pozisyon göremedik?

Bu kulübün ekmeğini hak etmeyenin , yediği ekmeğin çıktığı taşa hürmeti olmayanın burada yeri yok hocam.Söylediğin cümlelerin altı boş.Bu kulüp buraya kolay gelmedi farkında olun.Eğer sizle...

3. Başkan Vekili Sözlerini Tamamlayamadan Kürsüdeyken Menajerimiz Büyük Bir Tepkiyle 3.Başkan Vekilinin Üstüne Yürümesiyle 3. Başkan Vekili Salondan Çıkartıldı Ve Menajerimiz Kürsüye Çıkıp Cevabını Şu Açıklamalarla İletti;

Bana diyorki bu kulüp buralara kolay gelmedi , ahlaksız adam 2011 den beri ter döktüğüm camianın neler yaşadığını 6 ay önce atanmış vekilden mi öğreneceğim ben! Taşın büyüğünü atarmış , can acıtırmış.Sen bakalım bu lafından sonra stada girip maç izleyebilecek misin?

Hürmet diyor , 13 sene ömrünü vermiş adama , 6 ay önce kimin atadığı belli olmayan ahlaksız ,kulübe hürmet etmiyor diyor! Yediği ekmeğin taştan çıkaran bizler , kulüp emektarları ekmeğin taşdan değil hüdadan geldiğini iyi bilir.Senin gibi ahlaksızlar rızığın taştan geldiğine inanır ; hüdanın rızkı veren ,taşın sebep olduğunu bilmezler.

Yönetime lafımı ben 1 cümle ile ilettim onlar anlar söylememe gerek kalmaz derken.Bu ahlaksızın söyledikleri neden yönetime sitem ettiğimi, sizlere daha iyi anlatmıştır durumu.

Rapor iletilmemiş , taktiklere erken müdahale etmemişiz, işleri ticaretmiş.Hain adam , her maç sonrası , her idman sonrası laktat testlerine kadar teknik heyetim raporları tutuyor ne eksik ne fazla her hafta sonu yönetim kurulu toplantısında anlatıyor.Taktiklere her maç , her idmanda müdahale ediliyor.

Hain adam , ahlaksız adam alenen yalan söylüyor .İşi olan anlaşmalarda da , en basitinden büyük bir sponsorluk teklifi aldık.Başkanla konuştuk , %5 arttırma talebimizi ileterek anlaşmayı kabul edelim dedik.Konu vekil olacak bu hain adama iletildikten sonra sponsorlar teklifini geri çekme kararı almış, sebep %25 arttırım istemiş.Bu nasıl bir işbilmezlik rehavet değilse bunu sebebi resmen hainlik.

Değerli yönetim kuruluna bu hain adam nasıl atandı bilmiyorum , kimin adamı bilmiyorum fakat derhal gereği yapılmalı.Tüzük gözden geçirilmeli.Tek amacımız başarılar kazanmak , değerli sporcular yetiştirip futbolcup dünyasına örnek olmak.Uğraştığımız işlere bakın.

Büyük camiamız , değerli yönetim kurulu acilen tüzük gözden geçirilmeli , imza gerekiyorsa ben bizzat toplarım.Tüm taraftarlarımız ile sezon başlamadan o tüzük düzenlenmeli.

Teşekkürler, saygılar...

Menajerimizin Konuşmasından Sonra Salonda Kopan Alkış Tufanı Sonrasında Kürsüye Çıkan Kongre Üyelerimiz Menajerimize Desteğini Dile Getirirken, Tüzük Konusunu Gündemde Tuttular.Yönetim Kurulunun Olağanüstü Kararı İle Kongre Süresi Uzatıldı Ve 2.Gün Tüzük Düzenlenmesi Sebebiyle Tüm Taraftarlarimiza Kongreye Katilimlari Konusunda Çağri Yapildi.

Kulübüzümün Zorlu Lig Sürecinde Iç Karişikliklar Nedeniyle Ekstra Zahmet Yaşayacak Olmasi Bizleri Derinden Üzmüş Olsada Camia Olarak Üstesinden Gelemeyeceğimiz Engelin Olmadığına İnancımız Tam.Bizleri Takip Etmeye Devam Edin.
Devamını Oku

Haberi Yazan: Fozcan ( EFSANE SPOR )

31.Çanakkale-17 Turnuvası

1.000.017 TL ödüllü Çanakkale-17 Turnuvamızı kurduk. Katılmak isteyen arkadaşlar gazete makalemize yorum atabilir. Şifre yorum sırasına göre gönderilecektir. An itibari ile 5 takımlık boşluk var. Kamuoyuna duyurulur.
Devamını Oku

Haberi Yazan: Alp-Sarp ( Çanakkale-17 )